propolski.pl: Michał Sz. „Margot” stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Michał Sz. „Margot” stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz. — lewicowemu aktywiście, który zasłynął z ataku na działacza fundacji pro-life oraz zniszczenia ciężarówki antyaborcyjnej w czerwcu 2020 roku.

Młody mężczyzna twierdzi, że jest kobietą i mówi o sobie „Margot”. Teraz aktywiście grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Doniesienia te potwierdziła rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz. Jak przekazała prokuratura, akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Zobacz również: Polacy uklękną przed meczem ze Słowacją? Znamy decyzję

Michałowi Sz. „zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life”.

— Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. Michał S., co ustalono w toku śledztwa dokonał wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami uszkodzenia ww. samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania — powiedziała prokurator Skrzyniarz.

Zobacz również: Najpiękniejsza bramka na Euro? Tylko patrzeć i podziwiać [WIDEO]

Wartość poniesionych strat oszacowano na kwotę przekraczającą 6 tys. zł. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że Sz. „dokonał napaści na wolontariusza fundacji, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nieprzekraczający siedmiu dni”.

— Nadto przemocą zmuszał ww. do zaprzestania rejestrowania całego zdarzenia telefonem komórkowym — dodała rzeczniczka. Aktem oskarżenia objęto również Zuzannę M., której zarzuca się udział w zbiegowisku.

Lewicowemu aktywiście grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu, a Zuzannie M. odpowiedzialność karna do lat trzech.

Źródło: tvp.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these