Janusz Kowalski podczas rozmowy w Radiu ZET przyznał, że rozważyłby wspólny start z list Konfederacji. Polityk Solidarnej Polski uważa, że mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.

— W sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, Platformy czy Szymona Hołowni do władzy, absolutnie tego nie wykluczam. Tam jest wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, których niezwykle szanuję — powiedział Janusz Kowalski, polityk Solidarnej Polski.

Czytaj także: Nie miał maseczki, rzuciła się na niego straż miejska. „Odsuń się, bo strzelam!” Ostra interwencja

Oba ugrupowania mają te same poglądy co do np. polskiego DNA, ochrony polskiej rodziny mówienia „nie” ideologii gender. Różnicą jest przede wszystkim kwestia geopolityczna, naszego stosunku do Rosji ; Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich — wyjaśnił polityk.

— Nie ma wroga na prawicy. Trzeba prowadzić dialog. Jeżeli zbyt dużo polityków obozu rządzącego spoglądałoby w stronę Platformy Obywatelskiej czy Szymona Hołowni, to zawsze warto rozmawiać z Konfederacją na temat współpracy merytorycznej w Sejmie — tłumaczył Janusz Kowalski.

Czytaj także: Afera w Niemczech! Naukowcy dostali pieniądze za poparcie lockdownu

Kowalski do niedawna był wiceministrem aktywów państwowych, jednak w sobotę szef MAP wicepremier Jacek Sasin poinformował o jego dymisji.

Źródło: TVP Info

(Visited 796 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj