W sobotę na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Potockiej w Warszawie doszło do niecodziennego zdarzenia. Na zdjęciu, które pojawiło się w Internecie widać, policyjną blokadę z udziałem aż ośmiu radiowozów. Wszystko za sprawą antyrządowego protestu.

Zdjęcie opublikowała grupa Lotna Brygada Opozycji, której członkowie prezentowali w stolicy hasła: „wyPAD2020” i „Przestańcie kraść”.

— Nie martwcie się twitery. Przedarliśmy się w końcu jakoś na Żoliborz — czytamy w informacji pod zdjęciem.

Grupa ostatecznie udała się pod dom prezesa PiS i zrobiła zamieszanie. O całej sytuacji wypowiedział się Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

— Z całym szacunkiem, zabezpieczenie zupełnie nie jest związane z Państwa działaniem. Podjechaliście sami, prawdopodobnie zrobiliście zdjęcie, ale po co wprowadzać w błąd innych. Zupełnie nikt z naszej strony nie interesował się przejazdem samochodu z przyczepką… — powiedział Ciarka.

Zobacz również: Skandaliczne zachowanie Nitrasa. Poseł PO agresywnie rzucił się na obywatela: „Tego jeszcze nie było…”

W sobotę w Warszawie przedstawiciele m.in. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Komitetu Obrony Demokracji i Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego protestowali przeciwko prezydenturze Andrzeja Dudy. Manifestacja nosiła hasło „WyPAD. Rząd na bruk„. Z powodu niepokojów wynikających z manifestacji konieczna była liczna obecność policjantów na Żoliborzu.

Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

— W związku z tym, że przemarsz, który szedł ze Śródmieścia, zakończył się na Żoliborza, na ulicy Mickiewicza stoją radiowozy, które zabezpieczają miejsca, żeby nie doszło tam do niebezpiecznej sytuacji — podkreślił Piotr Świstak z warszawskiej policji.

 

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 553 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj