W ostatnich tygodniach pojawia się wiele medialnych doniesień związanych z trudną sytuacją finansową gwiazd. Wygląda na to, że wyjątkiem w tej kwestii jest Zenek Martyniuk, który może pochwalić się dużo wyższym świadczeniem niż większość artystów.

Celebryci narzekają na swoje położenie i niemożność zarabiania w okresie pandemii i lockdownu. Wyznają również, że w tym wszystkim największy problem stanowi ich zazwyczaj bardzo niska emerytura. Wokalista Zenek Martyniuk przyznał publicznie, że regularnie opłaca znacznie wyższą składkę, niż jest wymagana. Dzięki temu nie będzie się musiał obawiać o swoją przyszłość na emeryturze.

Zobacz również: Piotr Żyła po zwycięstwie imprezował do rana? Beztroskie wyznanie skoczka: „Przesadziłem” [WIDEO]

O emeryturach gwiazd mówi się ostatnio bardzo dużo. Wiele z nich narzeka, że ich świadczenia są tragicznie niskie, a tym samym nie pozwalają na normalne egzystowanie. Ostatnio Karol Strasburger przyznał, że dostaje zaledwie 1-2 tysiące złotych.

Dlaczego artyści są w tak trudnym położeniu? Wszystko przez umowy o dzieło i wykonywanie wolnych zawodów, z czym nie wiąże się odprowadzanie regularnych składek.

Zobacz również: Prof. Horban przeszedł samego siebie: „Gdyby przedsiębiorcy się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć”

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Gwiazda disco polo Zenek Martyniuk przyznał, że nie musi martwić się o swoją emeryturę. Co miesiąc opłaca składkę, która wynosi aż 4 tysiące złotych. Oznacza to, że prawdopodobnie dostanie świadczenie przekraczające 5 tysięcy złotych.

Źródło: wmeritum.pl

(Visited 425 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj