propolski.pl: [video] Internet przypomina wypowiedź Komorowskiego z 2015 roku podczas obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

[video] Internet przypomina wypowiedź Komorowskiego z 2015 roku podczas obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W związku z obchodami kolejnego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, użytkownicy mediów społecznościowych postanowili przypomnieć skandaliczną wypowiedź byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z 2015 roku.

Wypowiedź Bronisława Komorowskiego na temat żołnierzy podziemia antykomunistycznego odbiła się wówczas szerokim echem.

Szanowni Państwo. Pamiętamy i mamy w zasadzie jasny plan działania związanego z potrzebą odbudowy narodowej, w narodowym wymiarze pamięci o ofiarach czasów stalinowskich. O ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych powiedział wówczas prezydent.

Przypomniane archiwalne nagranie stało się obiektem ostrej krytyki internautów:

Żołnierze Wyklęci. Chcieli żyć w wolnej Polsce. Kochać, mieć dzieci, pracować. Wybrali walkę skazaną na porażkę. Chwała Bohaterom. Hańba oprawcom i tym, którzy dziś nadal na nich plują.

Jestem przekonany i mam nadzieje, że Bronek zostanie już na zawsze zapomniany, a ten film będzie pokazywany jak się zachowują wrogowie Polski…

Dzisiaj nadal nic się nie zmieniło w narracji niektórych polityków. W bardzo podobnym tonie dzisiaj wypowiedziała się pani poseł Falej i Gil-Piątek. Warto przysłuchiwać się i pamiętać co mówią politycy.

Przeczytaj również: Minister zdrowia uspokaja: Absolutnie takiej decyzji nie przewiduję

Przeczytaj również: Niedzielski podaje liczbę zakażeń. „Nie ma żadnych powodów do optymizmu”. Jest pesymistyczny scenariusz

Źródło: Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these