Choć od lipca przewodniczącym Platformy Obywatelskiej znowu jest Donald Tusk, na horyzoncie nie widać znaczącej poprawy notowań partii. Najnowszy sondaż SW Research wskazuje na to, że co piąty Polak nie jest pewny co do charakteru największej partii opozycji.

Donald Tusk znalazł się w wyjątkowo niekorzystnym położeniu, gdyż co piąty Polak nie potrafi powiedzieć, czy PO jest partią prawicową, lewicową czy centrową — wynika z sondażu SW Research.

Jaką partią jest dziś Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska? — takie pytanie zadano uczestnikom sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu rp.pl, którego wyniki opublikowano w poniedziałek.

Zaskakujące wyniki sondażu

7,1 proc. osób biorących udział w badaniu odpowiedziało, że PO jest dziś partią prawicową. 8,4 proc. respondentów uważa natomiast Platformę za centroprawicę. Sumując, tylko 15 procent Polaków biorących udział w badaniu określiłoby PO mianem prawicowej.

Aż 15 procent respondentów twierdzi natomiast, że Platforma Obywatelska to formacja o charakterze centrowym. 12,7 procent badanych wskazuje jednak, że partia Tuska jest opcją centrolewicową.

14,7 procent badanych uważa natomiast, że PO to partia z gruntu lewicowa. Łącznie za formację o charakterze lewicowym uważa Platformę 27,4 proc. badanych.

Przeczytaj również:  Awantura w programie TVN. Magda Gessler wściekła się na Filipa Chajzera [WIDEO]

Najwięcej respondentów, bo aż 22,7 proc. pytanych nie potrafi jednoznacznie określić, jaką partią jest Platforma, a 19,5 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Przeczytaj również: Awantura w studio Polsatu. Dobromir Sośnierz nie wytrzymał: „Dajcie coś powiedzieć!” [WIDEO]

Przeczytaj również: Marcin Najman nie zostawił suchej nitki na Tomaszu Lisie. Wytłumaczył mu jedną rzecz

Źródło: rp.pl

(Visited 428 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj