Były premier Donald Tusk zostawił zaskakujący wpis w mediach. Polityk uderzył w polskie instytucje i wsparł działania opozycji.

— Postulaty likwidacji CBA, IPN i TVP Info nie są kontrowersyjne, tylko spóźnione. PiS dawno już zlikwidował te instytucje. CBA ma dziś tyle wspólnego z antykorupcją, ile IPN z pamięcią i TVP z informacją — napisał na Twitterze Donald Tusk.

W ostatnim czasie narosły kontrowersje wokół Instytutu Pamięci Narodowej w związku z powołaniem na p.o. dyrektora oddziału IPN we Wrocławiu b. działacza ONR Tomasza Greniucha. W poniedziałek przekazano, że dr Greniuch złożył wypowiedzenie z pełnionego stanowiska.

Zobacz również: Emocjonalne oświadczenie Adamowicz podczas procesu: „Przeproście szczerze, z własnej woli…” [WIDEO]

Sytuację w IPN skomentowało wielu polityków opozycji, którzy zabiegają o dymisję prezesa IPN. W tej sprawie wypowiedział się m.in. przewodniczący PO Borys Budka.

— Po co są wolne media? Wystarczy spojrzeć na sprawę IPN. Gdyby wszędzie pracowali oficerowie polityczni PiS, nigdy byśmy się nie dowiedzieli, jaką politykę personalną preferuje instytucja powołana do ochrony pamięci historycznej — także o tych, którzy polegli z rąk nazistów — napisał Budka.

Zobacz również: Michał Dworczyk zakażony koronawirusem: „Będę pracował zdalnie”

Głos zabrał również Grzegorz Schetyna, który dodał: — Już na konwencji PO w październiku 2016 roku mówiłem, że należy zlikwidować IPN w obecnym kształcie. Festiwal kompromitacji związanych z powołaniem i odwołaniem dyrektora jego wrocławskiego Oddziału podkreśla patologię, jaka ogarnęła tę instytucję — czytamy.

Źródło: polsatnews.pl, dorzeczy.pl

(Visited 221 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Publicysta obawia się o wynik badań psychiatrycznych Krystyny Pawłowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here