W mediach nie brakuje doniesień na temat ewentualnego powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Wspomina się o tym, że były premier mógłby wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu, by potem pełnić funkcję marszałka tej izby.

Politycy Platformy nie ukrywają, że dochodzi do wielu spotkań i rozmów z Tuskiem, które potwierdzają wspomniany scenariusz. Konkretnych planów wciąż jednak brakuje. Czyżby po raz kolejny skończyło się na samych obietnicach?

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes wykazał, że Polacy podchodzą do tego tematu ostrożnie i sceptycznie. Zdaniem 31 proc. ankietowanych były szef RE wróci na krajowe podwórko, natomiast 40 proc. jest zdania, że tego nie zrobi.

Zobacz również: Ziemkiewicz przewiduje, że ludzie nie uwolnią się od COVID-19: „To jest wszystko jeden wielki szwindel” [WIDEO]

29 proc. respondentów wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”. W powrót Donalda Tuska wierzą przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej, o tej opcji przekonane jest 54 proc. badanych. Wśród wyborców Polski 2050 wskaźnik ten wynosi 39 proc. Największym sceptycyzmem wykazali się wyborcy Zjednoczonej Prawicy, ponieważ zaledwie co czwarty uważa, że Tusk powróci.

Przeczytaj również:  „Wrzeszczący bachor, którego trzeba…”. Zaskakujące słowa Millera o Polsce [WIDEO]

Nie da się ukryć, że Polacy nauczeni doświadczeniem — mają dobre wyczucie w tej sprawie. Powrót Tuska wydaje się trudny i mało prawdopodobny, jednak nie całkowicie niemożliwy.

Zobacz również: Borys Budka pochwalił się udaną relacją z Tuskiem: Mogę liczyć na jego radę

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1067 Polaków w dniach od 4 do 6 czerwca 2021 roku.

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 766 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj