propolski.pl: Donald Tusk ponownie wybrany przewodniczącym PO

Borys Budka pochwalił się udaną relacją z Tuskiem: Mogę liczyć na jego radę

Szef PO Borys Budka nawiązał do spotkania z byłym premierem Donaldem Tuskiem podkreślając, w jak dobrych są ze sobą relacjach. — Będę namawiał Donalda Tuska, by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę; ja zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę — powiedział Borys Budka.

Nieoficjalnie wiadomo, że w najbliższy wtorek lub środę dojdzie do spotkania szefa EPL Donalda Tuska i lidera PO Borysa Budki. Nie jest jeszcze pewne czy politycy zobaczą się w Brukseli, czy jednak w Polsce.

Budka zapytany o planowane spotkanie podczas piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach powiedział, że to nie jest jego pierwsza rozmowa z Tuskiem.

— My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy, w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli. Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę — dodał Borys Budka.

Zobacz również: Joe Biden: Przekażemy ubogim krajom 500 mln szczepionek

Lider Platformy Obywatelskiej wyjawił, że będzie namawiał Tuska, by ten „jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę”.

— Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca — powiedział przewodniczący PO. Nie krył tego, że obaj zamierzają rozmawiać o piłce nożnej, którą były szef RE uwielbia.

Zobacz również: Tusk jak koronawirus? Stanisław Karczewski nie szczędził mocnych porównań

— To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją, więc jeszcze będzie dużo takich tematów — zaznaczył Budka.

Poseł PO zapytany wcześniej o planowane spotkanie z byłym premierem wyjaśnił, że jest z nim w stałym kontakcie.

— To nie jest nic nadzwyczajnego, bo myśmy się widzieli i w grudniu, i w lutym, i w kwietniu. To jest takie tradycyjne spotkanie, na którym rozmawiamy o polityce, rozmawiamy o sprawach europejskich. Donald Tusk jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest dużo tematów europejskich, więc będziemy też o tym rozmawiać, a w regularnym kontakcie telefonicznym jesteśmy każdego tygodnia — mówił Budka we wtorek, jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia klubu KO.

Od niedawna nie brakuje medialnych doniesień o ewentualnym powrocie byłego premiera Donalda Tuska na polską scenę polityczną. Sam zainteresowany tym głosom nie zaprzeczył i obiecał, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce”.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these