propolski.pl: PiS prezentuje Polski Ład. Uroczysta relacja na żywo [WIDEO]

PiS prezentuje Polski Ład. Uroczysta relacja na żywo [WIDEO]

W sobotę o godz. 10 rozpoczęła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpili na niej przedstawiciele rządu, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Politycy zaprezentowali Polski Ład — nazywany wcześniej Nowym Ładem. Jest to społeczno-gospodarczy program, który zakłada odbudowę naszego kraju po pandemii koronawirusa.

Rząd przedstawił swoje propozycje na zmiany i normalne życie — najpierw jednak wymienił wszystkie obietnice, które miał do tej pory spełnić.

Nowe zmiany będą tyczyły się 500 plus, emerytur i podatków — i szeroko pojętego programu, mającego naprawić rzeczywistość w Polsce po ostatnich trudnych wydarzeniach.

Zobacz również: Niedzielski: apeluję o noszenie maseczek w przestrzeniach wewnętrznych i w skupiskach

Konwencja programowa PiS początkowo miała mieć miejsce 20 marca, jednak ze względu na pandemię koronawirusa została przełożona na inny termin.

Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy — godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski — naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii — czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesieni życia.

Zobacz również: Trzaskowski podjął decyzję ws. nowej partii. Zdradzi opozycję?

Jarosław Kaczyński podkreślił, że czas zapewnić Polakom szczęśliwe i wysokiej jakości życie.

Źródło: YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these