Politycy Konfederacji w czasie konferencji prasowej w Sejmie zaoferowali pomoc prawną dla osób, które będą poszkodowane po wejściu w życie nowego podatku od platform internetowych.

– PiS zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że wprowadza stany nadzwyczajne z pominięciem konstytucyjnych uregulowań, że wprowadza materię ustawową w drodze rozporządzeń, zmieniając to, jak wyglądają całe dziedziny naszego życia i gospodarki. 2 lutego posunęliśmy się krok naprzód. Teraz urzędnicy PiS wprowadzają podatki w drodze komunikatu na stronie internetowej – powiedział mec. Michał Wawer.

W spotkaniu z dziennikarzami brał jeszcze udział poseł Dziambor z partii KORWiN.

Wraz z początkiem roku na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ukazało się wezwanie do zarejestrowania się przez użytkowników YouTube, Tik-Tok, Facebooka, czy Twitch, którzy zarabiają na swojej twórczości, by wymierzyć im podatek o wartości 1,5 proc. Byłby on przeznaczony na Polski Instytut Sztuki Filmowej.

– Jedyną podstawą prawną do wymierzenia tego podatku jest komunikat na stronie internetowej. Krajowa Rada stara się wywodzić od tzw. podatku od VOD, zwanego też „podatkiem od Netflixa – obwieścił mec. Michał Wawer.

– KRRiT stwierdziła, że skoro tak dobrze pobiera się podatek od 19 podmiotów, to trzeba to poszerzyć, a więc np. youtuberzy mają się rejestrować i płacić dodatkowy podatek, mimo że płacą od dochodów PIT – dodał polityk Konfederacji.

Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

Konfederacja obiecała, że postara się zapewnić wsparcie prawne dla osób, które spotkają się z nałożonymi karami. Przedstawiciele partii ogłosili także zaprezentowanie projektu ustawy, żeby „uniemożliwić nakładanie nowych podatków na uczciwie zarabiających podatków”.

– Jeżeli będziemy zgadzać się na zmianę prawa i płacenie podatków w taki sposób, to żaden obywatel nie może być pewny, czy urzędnik nie przyjdzie do niego do domu i nie stwierdzi, że dana rzecz ma być od teraz opodatkowana, bez ustaw, bez nawet rozporządzeń, tylko na podstawie swobodnej decyzji urzędu. Ten podatek jest po prostu całkowicie nielegalny. Nikt nie powinien zgłaszać się do rejestracji KRRiT – tłumaczył Michał Wawer.

Zobacz również: Radosław Sikorski: Sądzę, że PO wyprzedzi PiS w sondażach

Zobacz również: Marcin Prokop zakpił z rządu w mediach społecznościowych: „A mogli mnie spytać”

źródło: Facebook.com

(Visited 592 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj