Jak się okazuje Polska otrzyma kolejne wsparcie wojskowe. Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace obwieścił, że w naszym kraju pojawi się 350 dodatkowych żołnierzy wojsk inżynieryjnych.

Niedawno media obiegła informacja o tym, że swoje siły zdecydowały się przysłać Stany Zjednoczone. W Polsce wylądowało ostatnio 1700 żołnierzy.

– Polska jest jednym z naszych najstarszych sojuszników. Spotykamy się dziś, żeby porozmawiać o tym, co Rosja robi na Ukrainie. Wielka Brytania wyśle do Polski dodatkowych 350 żołnierzy wojsk inżynieryjnych, aby pokazać m.in. naszą solidarność – poinformował sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace.

Wojskowemu podziękował osobiście Mariusz Błaszczak.

– Doceniamy obecność wojsk brytyjskich w Polsce. Dziękuję za kolejne wsparcie i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stoimy przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest zagrożenie bezpieczeństwa. Przez politykę odstraszania chcemy zniechęcić agresora przed kolejnymi działaniami – podkreślił szef MON, który przekazał, że w czasie spotkania z Brytyjczykiem poruszony został temat współpracy przemysłów obronnych Polski oraz Wielkiej Brytanii.

– Jednym z tematów było cyberbezpieczeństwo. Zagrożenia cyber nie znają granic, więc ta współpraca z pewnością będzie korzystna dla naszych obydwu krajów – dodał.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zobacz również: Sondaż. Emeryci odpowiedzieli, czy chcą powrotu do władzy PO. Zaskakujące wyniki badania

Zobacz również: PiS planuje wprowadzić nowy podatek. Konfederacja ostrzega [WIDEO]

źródło: Twitter.com, natemat.pl, Interia.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj