Radosław Sikorski, który był gościem w „Graffiti” na antenie Polsat News odniósł się do propozycji lidera Po Donalda Tuska.

— Oczekuję od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby doprowadził na najbliższym posiedzeniu Sejmu do głosowania nad ponownym wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego, żeby pokazać Polsce, że jest jakaś większość w tym parlamencie — mówił kilka dni temu Donald Tusk.

— Wystarczy, żeby opozycja nominowała kandydata na alternatywnego premiera i zebrała podpisy pod tą kandydaturą. Wtedy byśmy się przekonali, czy jest większość i kto tę większość ma — zaproponował Radosław Sikorski, wspominając o konstruktywnym wotum nieufności. W ocenie polityka taki scenariusz nie jest wykluczony w najbliższych tygodniach.

— Z każdym tygodniem narasta rozczarowanie rządami Prawa i Sprawiedliwości. Sądzę, że my, jako Platforma Obywatelska, wyprzedzimy PiS w najbliższych tygodniach, tym bardziej, jeśli udałoby się połączyć siły opozycji — dodał polityk.

Europoseł nawiązał również do przegranego ostatnio przez PiS głosowania w Sejmie w związku z ustawą dotyczącą segregacji sanitarnej i testowania pracowników.

— Kaczyński próbował wtedy postawić na swoim i przeforsować sprawę, która dla niego była ważna. PiS się odbudował. Tutaj Kaczyński kompletnie nie wyczuł nastrojów w klubie. Zresztą to idiotyczna ustawa. Skąd mielibyśmy wiedzieć, kto nas zaraził Omikronem? — pytał Radosław Sikorski.

Przeczytaj również:  „Zniszczenia są poważne”. Klimatyczni aktywiści atakowali słynne rzeźby w Oslo

W ocenie posła sytuacja ukazuje „wyalienowanie Kaczyńskiego nie tylko z realiów swojego klubu, ale również z rzeczywistości”.

— To pokazuje też, że partia rządząca, która powinna dbać o nasze zdrowie nie jest do tego zdolna, bo w swoim klubie parlamentarnym ma „antynaukowych szurów” — podsumował.

Zobacz również: Sondaż. Emeryci odpowiedzieli, czy chcą powrotu do władzy PO. Zaskakujące wyniki badania

Zobacz również: Wojciech Cejrowski bez ogródek o teoriach spiskowych, które okazały się prawdziwe [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl, Interia.pl

(Visited 257 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj