propolski.pl: Paweł Rabiej obraził kurator Nowak

Paweł Rabiej obraził kurator Nowak. Teraz sąd kazał mu przeprosić

Bartosz Lewandowski, mecenas powiązany z Ordo Iuris poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie ukarał Pawła Rabieja.

— Za obrażanie w sieci trzeba ponieść konsekwencje. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Pawłowi Rabiejowi przeprosić kurator Barbarę Nowak oraz jej męża za wpis naruszający ich dobra osobiste. Kolejny sukces procesowy prawników Ordo Iuris — przekazał Rektor Uczelni Collegium Intermarium.

Sąd stwierdził, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Barbary i Ryszarda Nowaków. Uznał, że były wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej naruszył dobra osobiste małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak oraz jej męża Ryszarda Nowaka.

Przypomnijmy, że do wspomnianej sytuacji doszło w 2019 roku, kiedy polityk napisał w mediach społecznościowych, że Barbara Nowak jest „bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż”.

Instytut Ordo Iuris domagał się w pozwie przeprosin od Pawła Rabieja opublikowanych na Twitterze, jak również wpłaty zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w łącznej kwocie 30 tys. zł. Tymczasem Sąd przystał jedynie na to, by Rabiej zamieścił przeprosiny na Twitterze i zwrócił koszta postępowania. Instytut już zapowiedział złożenie apelacji od tego wyroku.

— Pomimo tego, że sąd nakazał Pawłowi Rabiejowi przeproszenie Barbary Nowak oraz jej męża, dzisiejszy wyrok nie jest w pełni satysfakcjonujący. Dziwi zawłaszcza uznanie przez sąd, że samo opublikowanie przeprosin na Twitterze, bez przeprosin bezpośrednich, w formie listu, jest wystarczające do zadośćuczynienia krzywdzie państwa Nowaków. W tym miejscu też trzeba przypomnieć, że wpis objęty pozwem do dziś jest widoczny w Internecie i do dziś uderza w dobre imię powodów. Dzisiejszy wyrok nie będzie dla pozwanego dotkliwy, zwłaszcza że zaraz po umieszczeniu przeprosin na swoim profilu będzie mógł je skasować wraz z postem dotyczącym Barbary Nowak i jej męża — poinformował adw. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Giertych ukąsił ministra Ziobrę: „Nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podsłuchano rosyjskich żołnierzy. Rozmawiali o polskich czołgach, których liczba im się pomyliła [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these