propolski.pl: Giertych przegrał w sądzie

Giertych ukąsił ministra Ziobrę: „Nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco”

Jak twierdzi adwokat Roman Giertych, napisał on list, w którym „ukąsił” ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Tekst został podpisany jako „List do Zera”.

Mecenas napisał, że dostał kopię wniosku prokuratora regionalnego Jerzego Ziarkiewicza i nazwał go „jednym z najbliższych ludzi Ziobry”.

Prokurator miał zawnioskować o „wyłączenie sędzi prowadzącej sprawę”. Z opisu wynika, że prokuratura miała zarzucić Giertychowi skrajne poglądy polityczne i wygłaszanie słów o wydźwięku antypaństwowym.

– No, i to Zbyszku rozumiem. Wreszcie powiedzieliście konkretnie co macie do mnie. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyznać się do winy – napisał Roman Giertych.

– Moja działalność antypaństwowa i skrajne poglądy polityczne są niewybaczalne. Dlatego postanowiłem się przyznać do winy i w skrócie moje antypaństwowe i skrajne poglądy wyłożyć, aby twoje orły prokuratury mogły je ująć w ładny zarzut — dodał.

Prawnik przedstawił całą listę zarzutów pod adresem ministra zarzucając mu „destrukcję wymiaru sprawiedliwości”. Natomiast jej celem ma być budowa „systemu totalnej bezkarności” dla „złodziei”. Oczywiście należących do grupy ministra Ziobry.

– Nadto częścią twojej motywacji jest kompleks wynikający z faktu, że nic nie rozumiesz z prawa i wydaje ci się ono jedynie narzędziem polityki, a nie zbiorem zasad obiektywnie kształtujących sprawiedliwość. Ten twój kompleks przejawia się również agresją do ludzi, którzy nie docenili twojej wiedzy. Dlatego też nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco – pisał dalej Giertych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin naprawdę jest chory! Co się dzieje z jego nogami? [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Wawer o postawie Ukraińców: Gdyby mieli walczyć z Rosją w obronie zachodnich wartości czy w obronie Polski… [WIDEO]

List do Zera. Otrzymałem dzisiaj kopię wniosku Prokuratora Regionalnego w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza (jednego z…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna Wtorek, 17 maja 2022

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these