Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez WP, prezes PiS Jarosław Kaczyński zwoła na piątek Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Ma on na celu zatwierdzenie strukturalnych zmian, o których media donoszą od kilku tygodni.

Już w minioną środę miało miejsce wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodawały media „w czasie posiedzenia omówiona została kwestia zmian w strukturze partii”.

– Zwiększona ma zostać liczba okręgów partyjnych z 41 do 100, a na ich czele nie będą mogli stać politycy sprawujący funkcje w rządzie. Obecnie szefami okręgów są m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker, wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk czy sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Jan Dziedziczak – przekazał portal wp.pl.

Jest prawdopodobne, że prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu zależy, by okręgami dowodzili ludzie, którzy poświęcą się w stu procentach swojej pracy. Działania te mają wspomóc przyszłą kampanię parlamentarną.

Nowe plany Jarosława Kaczyńskiego?

Zmiany strukturalne to nie jedyna kwestia, która ma być poruszona podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS. Formacja przygotowuje się także do letniej ofensywy w całym kraju.

Przeczytaj również:  Nie uwierzysz! Jesienią bochenek chleba może kosztować 30 zł

– Stawka jest wysoka, bo gra idzie o miejsca (i obecność) na listach wyborczych PiS w kolejnych wyborach parlamentarnych. Jak pisała Interia, część działaczy obawia się o swoją polityczną przyszłość i już dziś nosi się z opuszczeniem formacji rządzącej, wypatrując ratunkowej szalupy. Niewykluczone, że i te doniesienia staną się przedmiotem rozmów Komitetu Politycznego PiS. Niektórzy wskazują, że tematem może być również ewentualna zmiana ordynacji wyborczej – zaznaczyła Wirtualna Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podsłuchano rosyjskich żołnierzy. Rozmawiali o polskich czołgach, których liczba im się pomyliła [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Giertych ukąsił ministra Ziobrę: „Nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco”

źródło: wp.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj