Niedawno zawarto porozumienie programowe między PiS a Kukiz’15, które odbiło się szerokim echem w mediach. — Zakłada ono, że poprzemy szereg ustaw ważnych dla Kukiz’15, a nasi koledzy będą wspierać wszystko, co potrzebne, by obecny układ polityczny, który jest w Sejmie, trwał — powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdradził przy tym więcej szczegółów tej współpracy.

— To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, na początku takie jak ustawa antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju — ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją — kontynuował lider PiS na wspólnym briefingu z Pawłem Kukizem.

Zobacz również: Jakubiak wściekły na Niemców: Krew mnie zalewa, jak to wszystko czytam

— A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał — dodał prezes PiS.

Paweł Kukiz nie kryje radości w związku zaistniałymi okolicznościami. Z jego słów można wywnioskować, że nie przeszkadza mu „służenie” PiS-owi.

Przeczytaj również:  Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Zapadła decyzja

Zobacz również: Ronaldo szybko stracił cierpliwość podczas konferencji. To, co zrobił, zaskoczyło wszystkich [WIDEO]

— Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych. Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania — podsumował Kukiz.

Źródło: tysol.pl

(Visited 421 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj