Partia Kukiz’15 wykreślona z ewidencji? Ugrupowanie Pawła Kukiza miało dopuścić się poważnego niedopatrzenia. Byłemu muzykowi grozi nawet utrata partii.

Jak przekazała „Rzeczpospolita” przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021. Gazeta podkreśla, że obowiązek taki ciąży również na partiach, które nie mają wydatków i dochodów.

Jeżeli okaże się to prawdą, to kara może być bardzo dotkliwa.

Zgodnie z ustawą „w przypadku niezłożenia przez partię polityczną sprawozdania w terminie. Państwowa Komisja Wyborcza występuje do sądu z wnioskiem o wykreślenie wpisu tej partii z ewidencji”, a sąd „po przeprowadzeniu rozprawy wydaje postanowienie”.

W sytuacji tej z pytaniem do polityka zwróciła się „Rzeczpospolita”. Wydaje się jednak, że Paweł Kukiz nie przejmuje się zbytnio całą sprawą i wykreślenie jego partii z rejestru nie jest dla niego problemem.

– Założyć chcieli ją działacze. Powiedziałem im: „Jeśli chcecie, to zakładajcie i pilnujcie formalności”. Tworzenie partyjnych molochów nigdy mnie nie interesowało. Wręcz przeciwnie – przeszedłem do polityki, by walczyć z bolszewicką konstrukcją, jaką mają wszystkie duże partie w naszym kraju – powiedział.

Przeczytaj również:  Cezary Pazura przeżył chwile grozy na lotnisku w USA. Pies wyczuł coś w jego walizce

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Petru cieszy się z wygranej z Kaczyńskim w sądzie: „Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski wie, co się wydarzy w sierpniu: „Kojarzy mi się powstanie, płoną budynki”

źródło: rzeczpospolita.pl

(Visited 96 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj