Minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić już w środę tzw. nowe podejście do restrykcji pandemicznych. Nieoficjalne przecieki wskazują na to, że póki co nie będą one obejmowały całej Polski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi już jutro szczegóły w sprawie nowych restrykcji, które zostały wypracowane w zespole zarządzania kryzysem pandemicznym. O planach szefa resortu zdrowia poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Nieoficjalne ustalenia dziennikarzy serwisu polsatnews.pl wskazują na wprowadzenie przez rząd tzw. regionalizacji obostrzeń. Będzie to oznaczało ostrzejszy rygor sanitarny na obszarach kraju, gdzie odnotowano w ostatnim czasie najwięcej zakażeń koronawirusem. Redaktorzy polsatnews.pl ujawnili, że prawdopodobnie ponownie zostaną tam zamknięte hotele. Możliwe też jest zamknięcie galerii handlowych. Zakazane ma być także uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Wtorkowe dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że najwięcej nowych zakażeń pojawiło się w województwach mazowieckim (1028), warmińsko-mazurskim (725) i pomorskim (515). Bardzo pewne jest to, że właśnie te regiony Polski zostaną z powrotem „zamknięte”.

Największa zmiana — nakaz używania tylko specjalnych maseczek poleconych przez rząd

Już we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział najbardziej kontrowersyjną z dotychczas rozważanych przez resort zmian. Polityk wyjawił, że prawdopodobnie od środy Polacy usłyszą zakaz poruszania się po ulicach w szalikach, kominach i przyłbicach. Dozwolone będą wyłącznie specjalne maseczki chirurgiczne.

 Nowe przepisy to jest zapewne kwestia jutrzejszego dnia, kiedy to minister zdrowia Adam Niedzielski będzie ogłaszał nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemicznego  przekazał rzecznik MZ.

Przeczytaj również: Wchodzi kategoryczny zakaz kominów i szalików. Witold Gadowski nie wytrzymał: „Jeśli ktoś założy maskę Kulczyka…”

 Są gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności maseczka chirurgiczna czy FFP2 albo FFP3  przekonywał Andrusiewicz, mówiąc o przyłbicach, szalikach i kominach.  Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe  tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej  i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację  przekonywał.

Konferencja ministra zdrowia zaplanowana jest na środę. W godzinach porannych dowiemy się, kiedy dokładnie odbędzie się ogłoszenie nowych restrykcji.

Przeczytaj również: Od dzisiaj wchodzą… nowe obostrzenia w związku z COVID-19. Rozporządzenie opublikowano nocą

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 5 078 times, 1 visits today)

4 KOMENTARZE

 1. „Zakazane ma być także uprawianie sportu na świeżym powietrzu”
  W dupach się im już przewraca.
  Tyle działalności i firm już upadło a ci dalej brną w ten kretynizm.
  Jak w poprzednich wyborach stałem cały za PiS, teraz już mojego głosu nie otrzymają choćby nie wiem co obiecywali.

 2. To są ludzie oderwani od rzeczywistości.
  Po roku się ogarnęli że przyłbice nie działają.
  Szkoda ze teraz to już nie będzie miało żadnego znaczenia.
  Totalny bezsens. Osobiście stwierdziłem ze zaczynam z nimi walczyć poprzez zdjęcie maseczki.
  Skoro nie odpowiada im zasłonięcie twarzy kominem, to nie będę tego robił wcale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj