propolski.pl: Wojciech Szczęsny miał wypadek

Wchodzi kategoryczny zakaz kominów i szalików. Witold Gadowski nie wytrzymał: „Jeśli ktoś założy maskę Kulczyka…”

Dziennikarz śledczy, videobloger i publicysta Witold Gadowski odniósł się do planów rządu zakazujących Polakom zakrywania twarzy szalikami, kominami i przyłbicami.

— Jeśli ktoś założy maskę kulczyka — napisał na Facebooku Witold Gadowski — to proszę do mnie nie podchodzić, nie lubię być nieuprzejmy. Chcecie paść pasożyta wasza wola, ale daleko ode mnie.

Grupa CIECH, której większościowym akcjonariuszem jest grupa Kulczyk Investments, uruchomiła w grudniu w Bydgoszczy linię produkcyjną wytwarzającą maseczki ochronne, które zapewniają w opinii ekspertów, takich jak m.in. prof. Andrzej Horban, dużo większą ochronę przed transmisją koronawirusa.

Kwestię zakazu noszenia przyłbic, kominów i szalików skomentował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz:

— W zakresie przyłbic, kominów, szalików nie będzie podejścia „miękkiego”, tzn. raczej będzie dość kategoryczny zakaz używania takich rzeczy do zasłaniania ust i nosa — przekazał polityk podczas konferencji prasowej.

Andrusiewicz wyjawił, kiedy zostaną wprowadzone nowe, kontrowersyjne przepisy:

Nowe przepisy to jest zapewne kwestia jutrzejszego dnia, kiedy to minister zdrowia Adam Niedzielski będzie ogłaszał nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemicznego przekazał rzecznik MZ.

W poniedziałek głos w sprawie zakazu „nie-maseczek” zabrał również szef KPRM Michał Dworczyk:

Są gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności maseczka chirurgiczna czy FFP2 albo FFP3 zawyrokował. Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe  tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację przekonywał.

Jeszcze wcześniej media obiegła wiadomość, że olbrzymią liczbę narzucanych przez rząd maseczek chirurgicznych wyprodukuje Grupa CIECH, której większościowym akcjonariuszem jest Sebastian Kulczyk.

Jeśli ktoś założy maskę kulczyka, to proszę do mnie nie podchodzić, nie lubię być nieuprzejmy. Chcecie paść pasożyta wasza wola, ale daleko ode mnie odniósł się do tych informacji publicysta Witold Gadowski.

Przeczytaj również: Od dzisiaj wchodzą… nowe obostrzenia w związku z COVID-19. Rozporządzenie opublikowano nocą

Facebook/Witold Gadowski

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these