Angela Merkel ogłosiła, że myśli o stopniowym i powolnym łagodzeniu części obostrzeń. Niektóre restrykcje tyczące się kontaktów osobistych, szkół, sportu czy kultury mogą stać się wkrótce jedynie przykrym wspomnieniem.

Nasi sąsiedzi mają więcej szczęścia i odnotowują coraz mniejszą liczbę infekcji w przeliczeniu na milion mieszkańców. Stąd nikogo nie powinno dziwić, że prezydium rządzącego w kraju CDU myśli o wprowadzeniu nowych rozwiązań.

Okazuje się, że luzowanie zakazów i „odmrażanie gospodarki” będzie się wiązało z trzema sferami. Mianowicie chodzi o kontakty osobiste, sport, kulturę, gastronomię oraz szkoły.

Jeszcze dwa tygodnie temu minister zdrowia Niemiec Jens Spahn przekazał, że ewentualne łagodzenie ograniczeń może nastąpić jeszcze zimą. O ile decyzje ograniczą się jedynie do otwarcia szkół i przedszkoli.

Zobacz również: Adamowicz dostała ostrą reprymendę od sędzi. Momentalnie zamilkła [WIDEO]

Teraz grupa ekspertów skoncentruje się na opracowaniu szczegółów możliwych scenariuszy otwarcia. Najważniejsze informacje zostaną przekazane przez kanclerz Merkel, która wraz z premierami krajów związkowych wystąpi podczas konferencji już 3 marca.

Szefowa niemieckiego rządu poinformowała, że widzi możliwość wprowadzenia „pakietów” poluzowań dla konkretnych sektorów.

Przeczytaj również:  Rosja uznana za państwo sponsorujące terroryzm. Parlament Europejski zdecydował

Zobacz również: Kowalski z Solidarnej Polski nie wyklucza startu z Konfederacją. Jakub Kulesza postawił jednak warunek [WIDEO]

Chociaż pociesza fakt, że liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech spada, to przedsiębiorcy wciąż cierpią z powodu lockdownu i nie mogą rozwinąć skrzydeł. Podobna sytuacja ma miejsce w większości europejskich krajów, również w Polsce.

Źródło: NCzas.com

(Visited 397 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj