Do ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołowni dołączy poseł Koalicji Obywatelskiej i były komentator sportowy Tomasz Zimoch ujawnił na postawie nieoficjalnych informacji portal Onet.

Partię Hołowni ma według ustaleń serwisu zasilić Tomasz Zimoch, wcześniej związany z telewizją TVN. Zimoch w 2019 roku został wybrany na posła IX kadencji z okręgu łódzkiego.

Polityk i były komentator sportowy wielokrotnie krytykował kolegów z Koalicji Obywatelskiej za sierpniowe głosowania w sprawie podwyżek dla posłów oraz senatorów. Portal zaznacza, że decyzja dotycząca transferu Zimocha z KO zostanie prawdopodobnie ogłoszona na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem lidera Polski 2050.

Jeżeli informacje Onetu uzyskają dzisiaj potwierdzenie, Polska 2050 Szymona Hołowni będzie miała możliwość utworzenie koła poselskiego. Wcześniej do formacji gwiazdora TVN dołączyła Hanna Gill-Piątek z Lewicy oraz Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Koalicję Obywatelską postanowił również opuścić lubelski senator Jacek Bury, by stać się kolejną twarzą rosnącej w siłę partii.

Fala odejść spotkała się z zarzutami polityków opozycji, jakoby Szymon Hołownia uprawiał „polityczne kłusownictwo” i podbierał polityków partiom, które na chwilę obecną mają większe szanse by zmierzyć się z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Nie chodzę z dzidą po Sejmie i nie poluje na posłów kontrowała wówczas na antenie Polsat News Hanna Gill-Piątek. To nie jest nasz styl. Pokazujemy dobrą, ciężką pracę parlamentarną i merytoryczną.

Przeczytaj również: Dzieci nie nosiły maseczek w szkole. Na rodziców nasyłano policję, a teraz trafią do sądu: „Demoralizacja”

Przeczytaj również: Marta L. z zarzutami. Przyszłość Strajku Kobiet pod wielkim znakiem zapytania: „Kara do 8 lat pozbawienia wolności”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 136 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj