Małgorzata Kidawa-Błońska była dziś gościem porannej rozmowy w RMF FM. Polityk została zapytana między innymi o spór aborcyjny oraz Jarosława Gowina.

Zdaniem byłej kandydatki na prezydenta nadszedł już najwyższy czas na odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Potwierdza to między innymi pomysł większego opodatkowania mediów.

Aborcja legalna do 12. tygodnia ciąży? W pewnych warunkach tak. (Przedtem) powinna być rozmowa z przynajmniej dwoma lekarzami — powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska zapytana o aborcję.

— Tak naprawdę chodzi nam na to, żeby w Polsce było aborcji jak najmniej i żeby rodziło się jak najwięcej dzieci — dodała.

Czytaj także: Przełomowe odkrycie. Szczepionka na COVID-19 będzie zbędna? Potencjalny lek kilkaset razy silniejszy

— Muszą być przywrócone te trzy przesłanki, które były poprzednio, (…) ale uważamy, że powinien być czwarty przypadek (dopuszczalna aborcja do 12. tygodnia) — uzupełniła Kidawa-Błońska.

— Na pewno PO nie skręca w lewo i nigdy nie skręcała — podkreśliła polityk.

Czytaj także: Szybko poszło! Owsiak naraził się Strajkowi Kobiet: Wypier*****!

Podczas rozmowy Kidawa-Błońska podkreśliła także, że Jarosław Gowin przejdzie „na jasną stronę mocy”.

Przeczytaj również:  Nietypowa sytuacja w TVP Info. Po słowach polityka KO, Anna Maria Żukowska wyciągnęła chusteczkę [WIDEO]

— Wszystko sobie mogę wyobrazić, ale też pamiętam Jarosława Gowina w PO, kiedy różniliśmy się, kiedy jego zachowanie mnie zaskakiwało. Ale każdy może przejść na jasną stronę mocy — powiedziała.

Zapomniałam, czy byłam na „ty” z Jaroslawem Gowinem — wyznała Kidawa Błońska.

Źródło: Twitter

(Visited 792 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj