Europosłanka Janina Ochojska w rozmowie z Polsat News wyznała, że została zatrzymana na granicy wraz z grupą innych europosłów — m.in. Różą Thun, Łukaszem Kohutem, Kataliną Cseh oraz Fabienne Keller.

— Jestem przy granicy polsko-białoruskiej. Policja zatrzymała samochód, którym jechałam z grupą europosłów do rutynowej kontroli, by sprawdzić, czy kogoś lub czegoś nie przewozimy. Wylegitymowano nas — przekazała europosłanka Janina Ochojska.

— Wylegitymowano nas. Rozmawialiśmy z komendantem Straży Granicznej o tym, dlaczego nie możemy przejechać dalej. Jako europosłowie zgłosiliśmy oficjalnie, że nie wpuszczono nas do „strefy”, że jako dyplomaci nie możemy podróżować swobodnie po całym terenie Unii Europejskiej — dodała. Ponadto nie kryła swojego rozczarowania aktualnym stanem rzeczy w Polsce, a przede wszystkim władzą, która nie spełnia jej oczekiwań.

— Jestem porażona okrucieństwem tej władzy — mówiła Ochojska.

Europarlamentarzystka zaznaczyła, że postara się o to, by „sprawa miała dalszy bieg”, a mecenasi „złożą wniosek do Trybunału w Strasburgu”.

W ocenie Janiny Ochojskiej strefa zakazu przebywania w rzeczywistości nie istnieje, a nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej nie jest zgodna z konstytucją.

— Ani mediom, ani nam policjanci nie powinni zabraniać wjazdu na te tereny, bo strefa i stan wyjątkowy się skończyły — skwitowała europosłanka.

Przeczytaj również:  Kreml niedługo ogłosi chorobę Władimira Putina? "Plan odsunięcia od władzy"

Zobacz również: Psycholodzy biją na alarm. Popandemiczne skutki mogą się ujawnić nawet po kilku miesiącach bądź latach

Zobacz również: Senator KO przeprosił Patryka Jakiego. „Przepraszam”

Źródło: Twitter.com, polatnews.pl

(Visited 1 959 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj