Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był na antenie radia Radia ZET o aktualną sytuację pandemiczną. W rozmowie powróciła kwestia przywrócenia ostrzejszych obostrzeń, ale… nie w całej Polsce. Obostrzenia miałyby zostać wprowadzone tam, gdzie skala zakażeń faktycznie wymaga lockdownu.

My zastanawiamy się, jak skutecznie te obostrzenia wprowadzić. To nie jest tak, że czekamy przekonywał Niedzielski na antenie Radia ZET bo w gruncie rzeczy dzieją się też pewne rzeczy, które są od nas niezależne. Mówię tu o pojawianiu się mutacji brytyjskiej, czy (…) mutacji południowoafrykańskiej powiedział.

Szef resortu zdrowia był pytany o kierunek, który zamierza obrać rząd w sprawie przywracania poprzednich restrykcji. W toczących się dyskusjach rozważany jest bowiem wariant lockdownu w regionach o najwyższych dziennych wskaźnikach zakażeń, takich jak Warmia i Mazury. Rozważana jest decyzja, aby zamknąć tam sklepy oraz szkoły.

Przeczytaj również: Będzie zmiana w kwestii zakrywania twarzy przez Polaków. Kontrowersyjna zapowiedź

Rzeczywiście zaczynamy myśleć regionalnie, (…) przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia, ale rzeczywiście ten region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju, więc przy przywracaniu obostrzeń raczej będziemy myśleli regionalnie zapowiedział minister.

Przeczytaj również:  Absurd w Warszawie. Pracownicy "kosili śnieg"

Polityk stwierdził, że „wprowadzanie na ślepo pewnych obostrzeń” może nie być skuteczne. Minister Niedzielski zakomunikował także, że rząd planuje wprowadzić rozwiązanie zamknięcia granic dla osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 lub jego brakiem.

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

źródło: Nczas

(Visited 5 332 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj