Wicepremier Jarosław Gowin wyznał, jak bardzo miłuje wolny rynek i niskie podatki. Takie słowa z ust prezesa Porozumienia mogą się jednak wydawać co niektórym absurdalne.

— Wierzę w wolny rynek i w to, że, im niższe podatki i im mniej interwencjonizmu państwowego, tym wyższy będzie poziom życia obywateli w dłuższej perspektywie — powiedział Jarosław Gowin w wywiadzie dla Polityka Insight.

Gowin podkreślił, że przede wszystkim zależy mu na tym, by budować zaufanie wśród przedsiębiorców. Nie wydaje się to jednak łatwym zadaniem, ponieważ osoby prowadzące firmy w dobie pandemii szczególnie mocno cierpią. Przez wprowadzone obostrzenia i lockdown ich walka o lepszy byt jest wyjątkowo utrudniona, a czasem wręcz niemożliwa.

Zobacz również: Adam Andruszkiewicz został ojcem. Pochwalił się zdjęciem na Twitterze [FOTO]

Jarosław Gowin stwierdził, że ze względu na pandemię COVID-19 interwencjonizm państwowy jeszcze przez pewien czas będzie potrzebny.

— Ale ja to traktuję jako stan przejściowy, a nie jako pożądane optimum — mówił wicepremier.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję na temat Morawieckiego. Powiedział, co czeka premiera [WIDEO]

— Mam wrażenie, że niemal cała polska klasa polityczna przesuwa się w kierunku interwencjonizmu państwowego. A ja wierzę w wolny rynek, w idee Adama Smitha i Friedrich von Hayeka. Uważam, że im więcej spontaniczności w gospodarce, im niższe podatki i im mniej interwencjonizmu państwowego, tym wyższy będzie poziom życia obywateli w dłuższej perspektywie — stwierdził.

W partii Porozumienie, której przewodniczy Jarosław Gowin, znajduje się spora grupa byłych działaczy i osób powiązanych z Januszem Korwin-Mikke. Jak na kogoś, kto w swoich szeregach ma tak liczne grono wspierających wolny rynek i niskie podatki, powinien bardziej angażować się w walkę z nadmiernym fiskalizmem. Pamiętajmy, że praca tego posła, jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, kosztuje podatników ok. 200 tys. zł rocznie. Jak przypomina Konfederacja, PiS od początku kadencji wprowadził lub zamierza wprowadzić ok. 40 nowych podatków.

Źródło: NCzas.com

(Visited 207 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj