Trwa Campus Polska z udziałem polityków PO którzy wypowiadają się na temat bieżących problemów społecznych. Liderami tej inicjatywy są Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. Cykl wykładów i warsztatów zorganizowanych na olsztyńskim Kortowie potrwa do 2 września. Wydarzenie zaadresowano szczególnie do młodych, ale pełnoletnich ludzi.

Wśród polskich gości nie zabrakło m.in.: lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, eurodeputowanego PO Radosława Sikorskiego oraz jego żony — dziennikarki Anny Applebaum i byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Wystąpi także lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojego udziału odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Ostatnio mogliśmy posłuchać wypowiedzi posła KO Sławomira Nitrasa, który stwierdził:

— Uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to znowu podniesiecie głowę. Uważam, że dojście za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu, do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością, staną się realną mniejszością. Nie mniejszością, że kogoś będzie więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy to będzie w jakiejś realnej społecznej proporcji — powiedział.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Partnerem Campusu Polska jest między innymi niemiecka Fundacja Adenauera.

Zobacz również: Donald Tusk chce wysłać biskupa do imigrantów koczujących przy granicy: „Po pierwsze…”

Zobacz również: Internauci wyśmiali kuriozalny protest opozycji: “Weźcie się wszyscy do psychiatry zapiszcie”

źródło: tysol.pl, twitter.com

(Visited 483 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj