Marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał udział w imprezie PO Campus Polska Przyszłości i przekonywał, że wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem według marszałka jest zlikwidowanie dużej części szpitali.

Grodzki zauważył, że skoro w 5-milionowej Danii funkcjonuje ich jedynie 16, to w 40-milionowej Polsce wystarczyłoby 130 zamiast 1000, jak ma to miejsce aktualnie.

Jak nie trudno się domyślić ta wypowiedź sprowokowała falę negatywnych komentarzy w sieci.

Marszałek Senatu w czasie dyskusji „Od medycyny do polityki” spotkał się z posłem KO Sławomirem Nitrasem, który zadawał mu pytania.

Jedno z tych, które padło w czasie rozmów dotyczyło zmian w systemie ochrony zdrowia. Marszałek odparł, że powinniśmy wzorować się na Danii, która radykalnie zmniejszyła liczbę szpitali, co rzekomo odbiło się niezwykle korzystnie na jakości usług medycznych w tym kraju.

Grodzki przekonywał, że 16 lat temu w Danii były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Obecnie jest to 16 szpitali, jednak nikt na tym nie ucierpiał, ani nie tracił pracy.

— Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie. W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców — ocenił marszałek.

Przeczytaj również:  Sytuacja rodem z horroru. Mieszkańcy bloku prześladowani przez mężczyznę w masce [WIDEO]

Zobacz również: Donald Tusk chce wysłać biskupa do imigrantów koczujących przy granicy: „Po pierwsze…”

Zobacz również: Biedroń: Polski rząd odwala szopkę, powinien wpuścić tę grupę biedaków

źródło: wpolityce.pl

(Visited 492 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj