Gala Wiktorów ma być emitowana w TVP, a ubarwić ją miał występ Stinga. Wiele osób związanych z kulturą postanowiło jednak odradzić artyście udział w tym wydarzeniu. Podobny apel wystosowali: Mariusz Szczygieł, Monika Olejnik, Maciej Orłoś oraz Kinga Rusin. Do tego grona dołączył także Maciej Stuhr.

Aktor Maciej Stuhr został nominowany do nagrody Wiktory 2022. Chodzi o kategorię „Aktor roku”.
Gala ma odbywać się 31 marca, Stuhr nie otrzymał jednak jeszcze zaproszenia. Jak sam przyznał, tak sytuacja wcale go nie dziwi.

Organizatorzy prawdopodobnie obawiają się, że aktor, który nie przepada za aktualną władzą mógłby zostawić w państwowej telewizji jakiś niewygodny komentarz.

— Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii „Aktor roku”. Piszę „ponoć”, gdyż o sprawie wiem tylko z Internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata — napisał na Facebooku Maciej Stuhr, który nie przejmuje się brakiem zaproszenia.

— Piszę to wszystko z pewnym rozbawieniem i nawet bez żalu, bo jak łatwo się domyślić, nawet gdybym zaproszenie dostał i nawet gdyby mój ukochany Sting śpiewałby mi przez godzinę prosto do ucha, to nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa — stwierdził Stuhr.

Ponadto zaapelował do Stinga, by ten nie przybywał na to wydarzenie i nie promował przy okazji TVP.

— Zatem, kochany Stingu! Jestem twoim wielkim fanem! Jestem nominowany do jednej z nagród w gali, którą masz uświetnić. Niestety, z wielu powodów nie zobaczymy się tego wieczoru. Szkoda. Manners maketh man — dodał Stuhr.

Zobacz również: Szymon Hołownia i bot „Jeremi”. To się Ukraińcom nie spodoba [WIDEO]

Zobacz również: USA nakładają kolejne sankcje na Rosję. Otwierają się również na uchodźców z Ukrainy

Pod koniec lat ’80. Tata przywiózł mi z zagranicy pierwszą kasetę z muzyką rozrywkową. Był to album „Nothing like the…

Opublikowany przez Macieja Stuhr Czwartek, 24 marca 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 1 083 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. czemu tacy ludzie widza propagande TVP a TVN juz nie? zauwazyliscie? albo sa za TVP albo za TVN i odpowiednio PIS lub PO. Dla mnie sa to naiwni ludzie podatni na propagande, ale trzeba troche wiecej obiektywizmu i druga strone tez trzeba widziec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj