propolski.pl: W Warszawie dzieją się rzeczy niepojęte. Pożary, zatrucia, bunt spółdzielni i "turystyka odpadowa"

Trzaskowski bezlitosny dla rządzących: „Chaos widać na każdym kroku”

Rafał Trzaskowski bez ogródek skrytykował rządową strategię ws. walki z koronawirusem. Prezydent Warszawy nawiązał do ubiegłotygodniowego chaosu ze szczepieniami i tragicznej sytuacji w służbie zdrowia.

— Ten system jest na krawędzi załamania, widziałem to na własne oczy — podkreślił na antenie TVN24.

Polityk sam przechodził zachorowanie na COVID-19 w minionym miesiącu. Włodarz Warszawy ze względu na swój stan musiał być hospitalizowany. Właśnie wtedy na własnej skórze doświadczył, jak trudna jest sytuacja w służbie zdrowia.

Zobacz również: Nowy Ład w podatkach. Oto trzy najważniejsze zmiany

— Byłem pod olbrzymim wrażeniem pracy lekarzy, pielęgniarek, całego personelu, który po prostu stawał na uszach, żeby sobie radzić z tą niesłychanie trudną sytuacją, kiedy niemalże z godziny na godzinę brakuje łóżek, kiedy są problemy z tlenem — opowiedział Rafał Trzaskowski.

Zdaniem prezydenta stolicy polska służba zdrowia jest na granicy upadku: — Ten system jest na krawędzi załamania, widziałem to na własne oczy — ocenił.

Zobacz również: Kayah pożegnała Krzysztofa Krawczyka. „Zbyt duży talent na ten grajdołowy kraj”

Rafał Trzaskowski uważa, że rząd zupełnie nie radzi sobie z problemami w czasie pandemii:

— Chaos widać na każdym kroku. I przy wprowadzaniu tych kolejnych obostrzeń i przy programie szczepionkowym. Dzisiaj wygląda na to, że chyba będziemy mieli kolejną odsłonę zamieszania. Naprawdę mam nadzieję i mówię to bez żadnego przekąsu, że w przyszłym tygodniu uda się tę sprawę wyprostować, że rządzący potwierdzą to, co napisali w listach do nas, że będą gotowi na 19 kwietnia z dostarczeniem tych szczepionek — oświadczył.

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these