Minister Adam Niedzielski zapowiedział wakacyjny pakiet rozwiązań dotyczący pandemii koronawirusa. Możemy również spodziewać się zniesienia części obostrzeń.

W tym tygodniu rząd ogłosi wakacyjny pakiet rozwiązań. Najprawdopodobniej będzie dotyczył on osób niezaszczepionych.

— Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje — mówił Adam Niedzielski na antenie TVP Info.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne — dodał minister.

Wiemy jednak, że członkowie Rady Medycznej uważają, że osoby niezaszczepione powinny dalej przestrzegać obostrzeń. Mówił o tym dr Konstanty Szułdrzyński.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

— Nie rozmawialiśmy ostatnio z rządem o szczegółach luzowania obostrzeń, ale ogólna strategia ich znoszenia została wypracowana dużo wcześniej. Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniku przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń — powiedział ekspert.

Źródło: NCzas

(Visited 1 320 times, 2 visits today)
Przeczytaj również:  Komorowski zabrał głos w sprawie afery szczepionkowej. Jak myślicie, co powiedział? "Gdyby ktoś zadzwonił do mnie z propozycją..."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here