Minister Niedzielski był gościem na antenie TVN 24 i wypowiedział się w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Gdy media zaczęły donosić o obowiązkowych szczepieniach przeciwko koronawirusowi, szef resortu zdrowia ujawnił, co w tej sprawie myśli Jarosław Kaczyński.

– Być może zaskoczę pana redaktora, ale kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień i myślę, że to nie trzeba ich przekonywać, tylko tych niedowiarków, których jednak jest nie mało – powiedział Adam Niedzielski.

Dziennikarz prowadzący zapytał również, czy Jarosław Kaczyński zgadza się z poglądem o obowiązkowych szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

– Tak, absolutnie, nawet dla wszystkich – skwitował Adam Niedzielski.

Na kolejne zagadnienie, czy jest możliwe, że prezes PiS „przymusi własną partię i zaplecze polityczne rządu, żeby przegłosować obowiązek szczepień”, Niedzielski odparł, że „wszystko zależy od sytuacji epidemicznej”.

Minister zdrowia wyjaśnił, że gdyby wyszło na jaw, że mutacja koronawirusa Omikron „nie jest tak zjadliwy, jak poprzednie mutacje”, to fala ta „być może będzie ostatnią, albo jedną z ostatnich fal, ponieważ tak uodporni populację, nie wywołując dużych kosztów, że będziemy mogli nieco lepiej patrzeć w przyszłość”.

Przeczytaj również:  „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

Zobacz również: Niedzielski przerażony sytuacją pandemiczną: „Kolejny smutny dzień”

Zobacz również: Kompromitacja „Scheuring-Wielgus” w Radiu ZET. „O matko! Zapiszę sobie…”

źródło: TVN24.pl

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj