Adam Niedzielski był gościem na antenie TVN 24 i odniósł się do aktualnej liczby zakażeń i zgonów. Szef resortu zdrowia oznajmił, że pękła bariera 100 tys. przypadków śmiertelnych przez koronawirusa.

– Statystyki poniedziałkowe oznaczają niewielkie spadki zakażeń. Dzisiaj notujemy 11 400 nowych zakażeń. To podobne liczby do poprzedniego tygodnia może troszkę mniejsze – powiedział Adam Niedzielski, informując przy okazji o 493 zgonach z racji COVID-19.

– Dzisiaj jest kolejny smutny dzień, bo przekroczyliśmy barierę 100 tys. zgonów covidowych – dodał minister.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że średnia tygodniowa zachorowań wynosi aktualnie około 12 tys. dziennie. Jak ocenił szef resortu zdrowia „mamy sytuację najtrudniejszą, w porównaniu do poprzednich fal”.

Gość TVN 24 nie krył swojego zaniepokojenia, mówiąc, że przechodzimy okres dużej niepewności i ryzyka, który wystawia nas na próbę.

– Musimy brać pod uwagę te najbardziej czarne scenariusze, jak i mniej katastroficzne. W najbardziej czarnych scenariuszach jest mowa o 100 tys., a nawet 200-300 tys. zakażeniach dziennie, co jest przerażające – przestrzegł Niedzielski.

Ponadto otrzymał pytanie o wypowiedź małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która powiedziała, że szczepienia to „eksperyment”. Niedzielski odparł, że wciąż ma to samo zdanie na ten temat, a słowa kurator były „skrajnie nieodpowiedzialne”.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Tusk podsłuchiwany Pegasusem? Eksperci sprawdzili jego telefon

Zobacz również: Krzysztof Bosak ostro o Polskim Ładzie: „Ten chaos jest kompromitujący”

źródło: TVN24.pl, wprost.pl

(Visited 433 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj