Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany przez profesora medycyny UJCM Wojciecha Szczeklika o seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie zdecydowali się jeszcze przyjąć preparatu przeciwko COVID-19. Szef resortu wyjawił, że lekarze już teraz mogą tworzyć listy niezaszczepionych obywateli.

— Uruchomiliśmy już możliwość — oświadczył Niedzielski generowania przez lekarzy poz list osób niezaszczepionych na swoich listach w wieku 60+.

Odpowiedź ministra zdrowia padła w związku z pytaniem postawionym przez prof. medycyny UJCM Wojciecha Szczeklika:

Panie Ministrze, czy jest jakiś plan jak dotrzeć do seniorów 70+ którzy do tej pory się nie zaszczepili ? Może to kwestia: -oddalenia od punktu szczepień? -problemów z rejestracją? W tej grupie ryzyko ciężkiego przebiegu jest największe a >1/3 się nie zaszczepiła! — zapytał za pośrednictwem mediów społecznościowych lekarz.

— Lekarze rodzinni mają już narzędzie wskazujące pacjentów, których wątpliwości bądź niedogodności trzeba rozwiązywać. Przed nami także kampania profrekwencyjna — zapowiedział szef resortu zdrowia.

Niektórzy z komentatorów wskazują, że termin „kampania profrekwencyjna” może z czasem przybrać wymiar ogólnokrajowy i dotyczyć wszystkich niezaszczepionych mieszkańców Polski.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Katowicach. Opublikowano nagranie ku przestrodze [WIDEO]

Przeczytaj również: Witold Gadowski przestrzega: „To ostatni dzwonek alarmowy. Kształtuje się nowy koszmarny system”

Przeczytaj również: Złe wieści dla osób niezaszczepionych. Ich zaszczepieni znajomi będą traktowani inaczej na spotkaniach, słowa szefa KPRM

źródło: Nczas

(Visited 13 013 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj