Podróbki szczepionek trafiły do Polski. Sprawa jest świeża, ale koncern Pfizer zdążył już potwierdzić te bulwersujące doniesienia.

Jak informował „Wall Street Journal”, do Polski oraz Meksyku miały trafić podróbki szczepionek. W fiolkach zamiast właściwego preparatu ma znajdować się środek przeciwzmarszczkowy.

Podróbki trafiły do nas już w styczniu, jednak dopiero teraz tę informację udało się potwierdzić. Zdaniem polskiego rządu fałszywka nie została nikomu podana. W Meksyku wstrzyknięto ją 80 osobom.

Zobacz także: Klaudia Jachira lubi robić TO w łóżku! Posłanka otwarcie się przyznała

Do tej pory żadne informację do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w zakresie jakichkolwiek fałszywych szczepionek nie wpłynęły. Główny Inspektor Farmaceutyczny jest w tej chwili też w kontakcie Pfizer Polska powiedział rzecznik Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz także: Tusk zabrał w końcu głos w sprawie ujawnionych nagrań. Bezczelnością przebił samego siebie

Tutaj jest działalność zarówno zakupowa państwa, jak i dystrybucji tych szczepionek. Wszystkie certyfikowane produkty trafiają do punktów szczepień i tutaj cały łańcuch logistyczny jest tak zbudowany, żeby zapewnić bezpieczeństwo, że żadna fałszywka w takim obiegu oficjalny się nie pojawi wytłumaczył Niedzielski.

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

Źródło: NCzas

(Visited 1 554 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj