Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Głównym tematem rozmów było luzowanie obostrzeń.

Choć liczba zakażeń maleje, rząd w dalszym ciągu nie zniósł najbardziej dotkliwych restrykcji. Z tego powodu Robert Mazurek zapytał Adama Niedzielskiego o to, kiedy możemy spodziewać się większego otwarcia gospodarki.

— Dlatego [szkoły są zamknięte] że mówimy o pewnym ryzyku, ryzyku związanym z sytuacją w całej Europie, bo niestety kilka krajów, które w święta podjęły decyzję powiedziałbym mniej konserwatywne niż my, teraz odczuwa tego bardzo złe konsekwencje. Chciałem tutaj palcem wskazać przypadek Portugalii, gdzie w tej chwili portugalski rząd wzywa w zasadzie wszystkie kraje Europy do udzielenia pomocy, bo system opieki zdrowotnej w Portugalii przechodzi załamanie wręcz, bo liczba pacjentów przekracza możliwości systemu opieki i ten przykład też pokazuje, jak szybko można z jednej sytuacji popaść w drugą sytuację — tłumaczył Niedzielski.

Czytaj także: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Po prostu te kroki, które będziemy wykonywali, luzując obostrzenia, jeżeli oczywiście ten trend się zachowa spadającej liczby zakażeń, muszą być bardzo ostrożne. Do tej pory wszystkie kraje w Europie, które w lato dokonywały szybkich, dynamicznych poluzowań, ten przykład Portugalii, o którym mówię, potwierdza że jeżeli dokonuje się zbyt szybkiego luzowania, to potem przychodzi fala i ta fala zbiera swoje żniwo — wyjaśnił polityk.

Czytaj także: Panika w TVN24. Najpierw obcięto pensje, teraz nadeszła fala zwolnień

Wychodzi więc na to, że 14 lutego obecne obostrzenia zostaną ponownie przedłużone.

Źródło: NCzas!

(Visited 1 937 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj