Minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie ministra edukacji Przemysława Czarnka uczestniczył w konferencji prasowej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Szef resortu zdrowia zainaugurował pilotażowy program profilaktyki krótkowzroczności „Dobrze cię widzieć” u dzieci z klas 1-3 z województwa lubelskiego. Poruszył przy tym temat szczepień, który dla wielu osób wciąż pozostaje obcy i niepotrzebny. Zaznaczył, że do ich promocji przydałby się autorytet Kościoła.

— W przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID-19 potrzeby jest nowy impuls. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc — powiedział Adam Niedzielski.

Zobacz również: Szokujące słowa Suchanow na konferencji ONZ: „Służby nas inwigilują, a dzieci są zastraszane”

Minister Niedzielski zaznaczył, że „Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepień”.

Poinformował przy tym, że są prowadzone w tej kwestii dyskusje z przedstawicielami Kościoła. Dodał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej.

— Chcemy poprosić o pomoc — oświadczył minister zdrowia.

Kampania szczepień przeciwko koronawirusowi w Stolicy Apostolskiej zaczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych zainteresowanych znalazł się papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI.

Zobacz również: Trzaskowski będzie podwładnym Tuska? Grzegorz Napieralski nie ma wątpliwości [WIDEO]

Jeszcze w lutym papież apelował o sprawiedliwą dystrybucję szczepionek na COVID-19 — zgodnie z uwzględnieniem potrzeb wszystkich zainteresowanych. Dodał, że nie może tutaj rządzić jedynie „logika zysku”.

Źródło: wMeritum.pl, YouTube.com

(Visited 529 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj