propolski.pl: Rekord zgonów w Rosji. 10% mieszkańców Moskwy jest chorych na COVID-19

Rekord zgonów w Rosji. 10% mieszkańców Moskwy jest chorych na COVID-19

Od czterech dni z rzędu w Rosji rośnie rekordowa ilość zgonów z powodu wirusa COVID-19. Władze mają spory problem.

Jak informuje sztab rządowy, tylko dzisiaj zginęło blisko 700 osób, wczoraj padła informacja o 672 przypadkach śmiertelnych. W ciągu ostatnich 24 godzin natomiast odnotowano ponad 23 tysiące zakażeń.

Zobacz również: Prof. Kik: „Unia Europejska Odwraca się od Tuska. Był tylko figurantem”

Najwięcej zakażeń jest w Moskwie. Wicemer Anastazja Rakowa powiedziała, że w stolicy za mało jest już rezerwowych szpitali i do leczenia chorych trzeba znów przystosowywać kolejne szpitale poza stolicą. Oficjalne dane podają zachorowalność na poziomie 10%, chociaż zdaniem Wicemer chorych, którzy nie zgłosili się po pomoc, może być znacznie więcej.

W najgorszym stanie leży pod respiratorami 709 pacjentów (dane z 1 lipca). Jednym z nich jest rosyjski muzyk Piotr Mamonow. 70-letni artysta jest w bardzo ciężkim stanie, jak podała jego żona Olga.

Zobacz również: Sukces polskiej medycyny w walce z COVID-19. Naukowcy dokonali przełomu?

W minioną środę prezydent Rosji Władimir Putin odpowiadał na pytania internautów. Po raz pierwszy ujawnił, którą szczepionkę sam przyjął. Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że obywateli interesowała przede wszystkim sytuacja epidemiczna w kraju. W trakcie sesji prezydent FR ujawnił, że zaszczepił się przeciw COVID-19 rosyjską szczepionką Sputnik V. Jednocześnie polityk zaznaczył, że nie popiera szczepień przymusowych i nie zamierza przymuszać ludzi, jednak istnieje taka możliwość w przypadku epidemii.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these