Joanna Seneszyn z Lewicy wystąpiła w programie „Strefa starcia” na antenie TVP Info. Między Senyszyn, a europosłem PiS Dominkiem Tarczyńskim doszło do ostrej wymiany zdań.

Joanna Senyszyn w TVP Info powiedziała, że „katolicy powinni wiedzieć, że nie zaszczepienie to grzech”. Na te słowa zareagował z oburzeniem Tarczyński, który postanowił wytknąć hipokryzję posłanki:

Niemiłe jest to, że pani bluźni udając tutaj nauczyciela katolickiego. Niech pani z muzułmanów pożartuje. Króciutko by było. Albo z Żydów. Więc proszę sobie nie pozwalać na takie wycieczki, bo to jest żałosne. Odnosząc się do absurdalnej propozycji Lewicy, która chciałaby za gardło trzymać jak lata temu Polaków. Jeżeli ktoś sobie życzy, to szczepi się. Jeżeli nie, to nie — przekonywał Tarczyński.

Parlamentarzystka odparła, że w 2020 roku w Polsce obowiązkowe jest aż siedem szczepień dla dzieci.

— Czy pani głos jest jedynym argumentem w karierze politycznej? Takie mam wrażenie.

— A pana bezczelność — skontrowała Senyszyn.

— Ja grzecznie słuchałem. Mimo że pani tak naprawdę bredziła — ocenił w następnej części programu europoseł Tarczyński.

Potem parlamentarzystka oznajmiła, że katolicyzm jest mocno związany z pedofilią. W odpowiedzi Dominik Tarczyński zachęcił posłankę, by ta zażartowała w podobnym tonie z Żydów lub muzułmanów.

Przeczytaj również:  Nowy sondaż. PiS traci, sześć ugrupowań w Sejmie

— Gotowa? Wszyscy słuchamy.

Przeczytaj również: Giertych zapowiada powrót do polityki i atakuje PiS. „W ciągu pół roku przeprowadzić całe rozliczenie”

źródło: TVP Info

(Visited 23 825 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj