propolski.pl: Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska

Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat

W mediach rozniosła się smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka teatralna i filmowa Katarzyna Łaniewska. O śmierci 87-letniej patriotki poinformowała rzeczniczka PiS oraz szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

— Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P — napisała Anita Czerwińska.

— Do domu Ojca odeszła wspaniała aktorka, mistrzyni polskiej mowy Katarzyna Łaniewska. W stanie wojennym krzepiła ducha i dawała nadzieję, przypominając strofy wielkich poetów podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki… Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie! — napisał na Twitterze Jan Kasprzyk.

Zobacz również: Nieoficjalnie: osoby zaszczepione nie będą musiały nosić maseczki

Katarzyna Łaniewska urodziła się 20 czerwca 1933 r. w Łodzi. Publiczność poznała ją dzięki serialom „Plebania”, „Czterdziestolatek” oraz „Gruby”. Jeżeli chodzi o filmy, mogliśmy ją oglądać w „Przedwiośniu”, „Koglu-moglu” oraz „Przesłuchaniu”. Występowała również w teatrach: Polskim, Dramatycznym, Narodowym i Ateneum w stolicy.

W wieku 87 lat zmarła Pani Katarzyna Łaniewska, wspaniała artystka i wielka polska patriotka. Miałem zaszczyt poznać…

Opublikowany przez Marcin Rola-MIKROBLOG Poniedziałek, 7 grudnia 2020

źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these