Policja z Kalisza podzieliła się nagraniem, na którym widać mężczyznę, który przeprowadził we wtorek atak niebezpieczną substancją. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Ofiarą napastnika okazał się 49-letni mężczyzna, który jedynie domyśla się, kto mógł być zleceniodawcą tego czynu.

Atak żrącą substancją miał miejsce we wtorek przy ul. Chopina w Kaliszu. Gdy 49-latek opuszczał swoją firmę został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który oblał jego i jego samochód kwasem.

Poszkodowanemu pomocy udzielili inni pracownicy, którzy byli świadkami zdarzenia.

Oblany kwasem mężczyzna niezwłocznie trafił do szpitala, a na miejscu lekarze stwierdzili chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Z racji tych okoliczności został przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać sylwetkę i ubiór sprawcy.

– Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania opublikowanego poniżej lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem – nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego) – proszą o wsparcie policjanci.

Przeczytaj również:  Przemysław Czarnek: Nic tak nie szkodzi światu, Europie i Polsce, poszczególnym naszym wspólnotom, jak fałszywa wizja człowieka

Sam 49-latek ma podejrzenia, kto mógł zlecić na niego atak kwasem. Wymienił tutaj swojego szwagra.

– Przyczyną ataku jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka – wyjaśnił mężczyzna, którego czeka teraz operacja ratująca wzrok.

Policjanci cały czas pracują nad sprawą 49-latka oblanego żrącą substancją na ul. Chopina w Kaliszu. Podczas czynności zabezpieczono nagrania z monitoringu, na których zarejestrowana została sylwetka sprawcy. Wszystkie osoby które rozpoznają mężczyznę z nagrania opublikowanego poniżej lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem – nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę.

Opublikowany przez Komenda Miejska Policji w Kaliszu Czwartek, 20 stycznia 2022

Zobacz również: Kolejne niewygodne pytanie dla Tuska. Tym razem w Pabianicach: „Panie, obudź się pan, jedź na Nowogrodzką” [WIDEO]

Przeczytaj również:  "Babcia Kasia" do policjantów: "Ku**a... pie***lony..". Otrzyma zadośćuczynienie [WIDEO]

Zobacz również: Krzysztof Bosak w ostrych słowach o Trzaskowskim: „Narusza zasadę lojalności wobec Ojczyzny”

źródło: Facebook.com, dziennik.pl

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj