Zapowiedź wystąpienia Rafała Trzaskowskiego w Kongresie USA nie spotkało się z uznaniem przedstawicieli prawicy. Wiadomość o planowanym spotkaniu potwierdził sam prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

— 2.12, na zaproszenie Kongresu USA, wezmę udział w wysłuchaniu na temat stanu demokracji w Polsce i Europie Środkowej — ogłosił włodarz stolicy.

— W mojej ocenie żaden przedstawiciel polskiej elity społeczno-politycznej nie powinien uczestniczyć w żadnych przesłuchaniach przed władzami innych państw — stwierdził poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

— To nie pierwszy raz, kiedy amerykańscy kongresmeni dyskutują o sytuacji w Polsce, ale pierwszy, kiedy do takiej rozmowy zostaje zaproszony prezydent Warszawy — dodał prawicowy polityk.

Zdaniem Trzaskowskiego wystąpienie przed amerykańskimi kongresmenami wiązało się z wielką odpowiedzialnością. Polityk obiecywał, że sam spotka się z ekspertami, by ustalić wspólne stanowisko.

Zapowiedź wystąpienia prezydenta Trzaskowskiego skrytykowali prawicowi politycy, w szczególności Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji przekonywał, że nikt z polskich polityków nie powinien uczestniczyć w takich spotkaniach, które podważają suwerenność Polski.

— W mojej ocenie żaden przedstawiciel polskiej elity społeczno-politycznej nie powinien uczestniczyć w żadnych przesłuchaniach przed władzami innych państw ws. naszych sporów wewnętrznych. To narusza zasadę lojalności wobec Ojczyzny. Od reprezentowania państwa jest dyplomacja — mówił Bosak.

W kolejnych słowach Krzysztof Bosak odniósł się do postawy premiera Morawieckiego, mówiąc: — Na marginesie: premier Morawiecki tłumaczący się i upokarzany przed Parlamentem Europejskim też nie jest do niczego potrzebny. Wystarczyłby minister ds. europejskich albo stały przedstawiciel RP przy UE — napisał jeden z liderów Konfederacji.

Zobacz również: Teściowa córki Tuska: Prawdziwi kierowcy płacą mandaty. Donald nie powinien przepraszać

Zobacz również: Kolejny popis chamstwa w wydaniu Lempart. Wdała się w sprzeczkę z panią sprzątającą biurowiec [WIDEO]

Źródło: Twitter.com

(Visited 642 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj