propolski.pl: Czy po majówce wrócą obostrzenia?

Nieoficjalnie: osoby zaszczepione nie będą musiały nosić maseczki

Według nieoficjalnych informacji, osoby, które się zaszczepią przeciwko COVID-19 będą się cieszyły większymi przywilejami niż te, które tego nie zrobią. Rządowy plan ma zostać odczytany już w poniedziałek.

Jak się okazuje zwolnienie z nakazu noszenia maseczki będzie możliwe pod warunkiem przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi i dysponowania odpowiednim zaświadczeniem, że takie szczepienie przyjęliśmy. Szczegóły tego rozwiązania wciąż pozostają niejasne.

— Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty. Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister i szef KPRM Michał Dworczyk gościł w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News i ujawnił, że część szpitali tymczasowych zmieni się w centrum szczepień. Rząd nie przewiduje jednak możliwości przyjęcia szczepionki w aptekach.

— Kierując się bezpieczeństwem pacjenta, przyjęliśmy kryterium, że to lekarze będą szczepić pacjentów, a w dalszej kolejności pracownicy służby zdrowia — podkreślił szef KPRM.

Zobacz również: Joanna Mucha: „Dzisiejszej Polski nikt by do Unii nie przyjął”. Internauci wyśmiali posłankę

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 wyraził nadzieję, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce w ciągu kilku tygodni. Polska ma w planach zakup ponad 45 mln dawek szczepionki, jednak nie będzie ona działała przy pojedynczej dawce. Wobec tego dla każdego zainteresowanego przewidywane są dwie dawki. Szczepionka na COVID-19 w pierwszej kolejności trafi do osób z chorobami współistniejącymi, seniorów oraz pracowników medycznych.

źródło: wiadomosci.wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these