Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do placówek medycznych trafiło pismo w sprawie podjęcia „rozmów uświadamiających” z osobami, które do tej pory nie zapisały się na szczepienie.

— Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem Covid-19 — napisał minister zdrowia.

Z pisma wynika, że medycy mają kontaktować się z pacjentami, którzy ukończyli 60 rok. życia i do tej pory nie podjęli decyzji o zaszczepieniu się.

— W aplikacji gabinet.gov.pl mogą Państwo wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko COVID-19 — kontynuował Adam Niedzielski.

Zobacz również: Prof. Simon chce przymusu szczepienia seniorów: „Jak nie chcą, to niech umierają”

— W przypadku braku terminu szczepienia dla pacjentów 60+ lub kiedy wyznaczony termin jest odległy, tj. przypada na koniec maja lub czerwiec, zwracam się z prośbą o koordynację i pomoc tym pacjentom w umówieniu terminów szczepienia lub przesunięciu terminów szczepienia na wcześniejsze — dodał szef resortu zdrowia.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Za całą akcją opowiedział się Narodowy Fundusz Zdrowia.

— Nie mamy wątpliwości, że to właśnie Państwo jesteście największym autorytetem dla swoich pacjentów i bez waszego wsparcia i mądrej argumentacji wielu mieszkańców Polski może odstąpić od szczepienia, co stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Dlatego, zwracamy się do Państwa o dodatkową aktywność w zachęcaniu osób w wieku 60+ do uczestnictwa w szczepieniach przeciwko COVID-19 — zwrócił się NFZ do lekarzy, podkreślając, że do tej pory 19 mln dorosłych Polaków nie zapisało się na szczepienie.

Źródło: NCzas.com

(Visited 7 356 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj