Sławomir Neumann został zaproszony do programu Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Prominentny polityk Platformy Obywatelskiej nazwał TVP „szczujnią rządową” oraz zarzekał się, że jest doskonale zorientowany w wysokości środków przeznaczonych na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Sławomir Neumann zmuszony został do skonfrontowania się z przytoczonymi przez dziennikarza danymi, jasno wskazującymi na potężny wzrost nakładów pieniężnych na polską służbę zdrowia:

— Panie pośle, a czy możemy porozmawiać o konkretach? Ja panu podam konkrety. Na przykład pieniądze na Narodowy Fundusz Zdrowia, fundusze jakie ma do dyspozycji NFZ, 2015 rok to było proszę pana 69 miliardów złotych. W zeszłym roku to było 90 miliardów, w tym jest 97 miliardów. To jest potężny wzrost. Jeśli pan tego nie widzi, to jest wzrost prawie o połowę — przypomniał Robert Mazurek.

— A mogę o konkretach?

W ciągu pięciu lat wzrost na onkologię to jest 45%. W 2015 było 7,6 miliarda, w tym roku będzie 11 plus 1,5 miliarda na inwestycje.

— Panie redaktorze, mogę coś powiedzieć? O konkretach. Trochę się na tym znam — oznajmił Neumann.

Przeczytaj również:  Sprzeczka w „Dzień Dobry TVN”. Prowadzący nie wytrzymali

O wiemy, wiemy. Ma pan zdaje się sprawę w prokuraturze — zadrwił dziennikarz.

Rozmowa dotyczyła także telewizji publicznej oraz kontrowersyjnej ustawy przyznającej rekompensatę TVP, podpisanej niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę.

— Wyście nigdy nie odpowiadali na pytania telewizji publicznej — zauważył Mazurek.

— Telewizja publiczna jest absolutnie szczujnią rządową, to prawda. Ale nie zmienia to faktu, że na konferencjach zadają pytania.

Przypominam panu 2010 rok i świętej pamięci Andrzeja Wajdę, który mówił „Mamy swoje telewizje prywatne, one nam pomogą”. Pamięta pan to?

Przeczytaj również: Kosiniak-Kamysz jeszcze długo popamięta tę wizytę u Roberta Mazurka

źródło: RMF FM

(Visited 285 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj