Tym razem Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Lublin oraz położony nieopodal Lubartów. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta musiała zmierzyć się z nieprzychylnie do niej nastawioną 71-latką.

Kidawa-Błońska zmuszona została wysłuchać głosu niezadowolenia 71-letniej mieszkanki lubelskiego Lubartowa. Ta zarzuciła jej m.in. obecność w rządzie Donalda Tuska oraz panującą biedę za rządów ekipy Platformy Obywatelskiej.

— Pani marszałek, ja mam siedemdziesiąt jeden lat. Mam siedmioro dzieci. Przeżyłam stan wojenny, przeżyłam komunę, ale nie przeżyłam jak pani rządziła osiem lat z Tuskiem. Moje dzieci pracowały za 3,50 a potem 7 złotych — oznajmiła starsza kobieta.

— Panie marszałek, jak można było żyć przez osiem lat w Lubartowie tu? Tysiąc trzysta osiemdziesiąt złotych moje dzieci zarabiały. (…) Jak można żyć, jak można wierzyć w pani słowo? Pani rządziła z Tuskiem i pani przyjechała dzisiaj by mówić, że pani będzie dobrym prezydentem? Nigdy w życiu nie będę głosować na panią! — zadeklarowała mieszkanka Lubartowa.

Ale nie musi pani na mnie głosować. Nie musi się pani denerwować… I gratuluję, że pani miała siedmioro dzieci i wykształciła pani te dzieci… I że mają pracę… — usiłowała zażegnać napiętą atmosferę Kidawa-Błońska.

Przeczytaj również:  Prezydent Duda w amerykańskiej telewizji. Otrzymał bardzo niewygodne pytanie

Następnie kobieta opowiedziała, że teraz, po podniesieniu płacy minimalnej jej dzieci stać na mieszkanie oraz godne życie. Skrytykowała rządy PO, odwołując się do niesławnej wypowiedzi byłego posła tej formacji, Stefana Niesiołowskiego:

A co za platfusów? Szczaw i mirabelki! — skwitowała 71-latka. Wedle relacji internautów, niedługo potem organizatorzy zakończyli spotkanie z kandydatką Koalicji Obywatelskiej.

Przeczytaj również: Neumann u Mazurka. Dziennikarz RMF FM przypomniał politykowi PO słynny cytat Andrzeja Wajdy

źródło:

(Visited 238 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj