Niedawno doszło do bulwersującego ataku na pracowników TVP. Pełne wyzwisk nagranie obiegło media. Swój komentarz w tej sprawie pozostawił poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz.

– Mamy pomysł na to, by szefostwo TVP odpowiedzialne za taki kurs – de facto nazistowskiej propagandy – poniosło za to konsekwencje – podkreślił były szef MSW.

W niedzielę niezidentyfikowani mężczyźni zaatakowali pracowników stacji. Nagranie z całej awantury obiegło media społecznościowe.

– Mamy pomysł – nie będziemy go zdradzać – na to, żeby szefostwo telewizji publicznej, ludzie, którzy ponoszą odpowiedzialność za taki, a nie inny kurs de facto nazistowskiej propagandy, jaką oni prowadzą, jeśli chodzi o styl telewizji publicznej, ponieśli za to konsekwencje – dodał poseł w programie „Tłit”.

Polityk PO stracił cierpliwość

Były minister został zapytany, czy przypadkiem nie posunął się za daleko ze swoimi porównaniami.

– A jak inaczej nazwać odczłowieczanie opozycji? A czym to się różni od mówienia o tym, że wszystkiemu w Niemczech są winni Żydzi? Przecież to jest ten sam ton w propagandzie. Jeśli kilka razy puszcza się tę samą historię, która sugeruje, że Tusk jest Niemcem, że nie jest Polakiem, jest obcy, jest groźny – to czym się to różni od takich kanonów totalitarnej propagandy? – przyznał.

Przeczytaj również:  Romanowski nie jest spokrewniony z żoną wicepremiera, ale może mieć na sumieniu dużo więcej

Bartłomiej Sienkiewicz nie potrafił dokładnie wyjaśnić, jaki plan wobec pracowników TVP ma opozycja.

– Mamy asa w rękawie i go użyjemy. I to jest wszystko, co możemy powiedzieć w tej sprawie. Nie będziemy w tej chwili mówić, w jaki sposób będziemy rozliczać telewizję publiczną, ponieważ jest za wcześnie, żeby o tym mówić. I nie chcemy zdradzać tych planów przed momentem objęcia władzy. Ale to, że to się stanie nie ulega wątpliwości – zaznaczył polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czołgi Abrams są już w Polsce. Minister Błaszczak pokazał zdjęcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski wie, co stanie się z Polakami. Kolejna przerażająca wizja

źródło: Twitter

(Visited 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj