Najnowszy sondaż wyborczy pracowni United Surveys na zlecenie WP potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość znacznie wyprzedza resztę formacji politycznych. Partia rządząca otrzymała w nim 36,3 proc. głosów, zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,5 proc. Oznacza to, że ugrupowanie, któremu przewodzi nowy lider PO Donald Tusk, zaczyna tracić poparcie i zainteresowanie wyborców.

Trzecią pozycję objęła Polska 2050 Szymona Hołowni, osiągając 10,6 proc. Natomiast Konfederacja i Lewica mogą liczyć na 8 proc. głosów. Jeżeli chodzi o PSL-Koalicję Polską, to niestety nie dostałaby się ona do Sejmu, ponieważ zdobyła zaledwie 4,8 proc.

6,4 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos.

58,5 proc. wyborców zadeklarowało się, że chętnie weźmie udział w wyborach. „Zdecydowanie tak” odparło 40,2 proc. badanych, „raczej tak” 18,3 proc. osób. Natomiast 37,6 proc. stwierdziło, że nie ma zamiaru brać udziału w wyborach. Za „Zdecydowanie nie” opowiedziało się 27,3 proc., a 10,3 proc. za „raczej nie”.

3,9 proc. nie potrafiło jeszcze odpowiedzieć, czy pójdzie do urn.

Sondaż przeprowadzono 27 sierpnia 2021 r. metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Sukces partii rządzącej i spadek dla Koalicji Obywatelskiej ukazuje także kolejny z sondaży.

— Na starcie nowego sezonu politycznego Prawo i Sprawiedliwość nadal zajmuje pierwsze miejsce na podium z wynikiem ponad 35 proc. poparcia. Platforma Obywatelska utrzymuje wzrost notowań, który osiągnęła po powrocie do krajowej polityki Donalda Tuska – 25,7 proc., na Polskę 2050, podobnie jak na Lewicę, chce głosować ok. 10 proc. wyborców. Konfederacja może liczyć na ponad 6 proc. — tak wynika z badania przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” przez IBRiS.

W tym przypadku spadła grupa niezdecydowanych, ponieważ jest to 11,8 w lipcu, a w sierpniu 9,2 proc.

53,8 proc. ankietowanych „zdecydowanie” lub „raczej” udałaby się na wybory, gdyby odbywały się one w najbliższym czasie. Opcję „zdecydowanie nie” lub „raczej nie” wybrało 39,3 proc., a „trudno powiedzieć” i „nie wiem” po 7 proc. badanych.

Sondaż IBRiS przeprowadzono również metodą CATI w dniach 27-28 sierpnia 2021 r. na grupie 1100 Polaków.

Zobacz również: Minister Ławrow broni Stalina: „To atak na naszą przeszłość i podważanie wyniku II wojny światowej”

Zobacz również: Lubnauer: PiS w dużym stopniu wygrywa dzięki propagandzie toczonej w kościołach

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 666 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj