W Olsztynie od piątku trwa hucznie reklamowany przez opozycję Campus Polska Przyszłości. Wydarzenie skierowane do młodych organizowane jest przez ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego. Partnerem Campus Polska jest m.in. niemiecka Fundacja Adenauera. Podczas imprezy doszło do spotkania z Leszkiem Balcerowiczem. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym młody człowiek z widowni wdaje się w polemikę z ekonomistą i stawia listę zarzutów.

Campus Polska Przyszłości będzie trwał od 27 sierpnia do 2 września na olsztyńskim Kortowie. Wydarzenie adresowane jest do osób od 18 do 35 roku życia. Wśród gości zjawili się m.in. lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną, dziennikarką Anne Applebaum, i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wśród zaproszonych znalazł się również prof. Leszek Balcerowicz, a jego obecność potwierdzona została przez „Młodych Nowoczesnych”, profil młodzieżówki Nowoczesnej.

— Ja się chciałem odnieść do wcześniejszych słów, bo było pytanie o Polski Ład i powiedział pan, że nie można zmian wprowadzać nie konsultując ich z ludźmi, nie można wprowadzać tak szybko, ponieważ jest to naplucie ludziom w twarz — powiedział młody mężczyzna, zwracając się do prof. Balcerowicza.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

Teraz pytanie co do pana zmian, które nazywamy „terapią szokową”, które były błyskawiczne, które spowodowały hiperinflację, które spowodowały bezrobocie, które doprowadzały do samobójstw (…) Czy Pana zmian nie można nazwać napluciem ludziom w twarz? — dopytywał uczestnik Campusu Polska.

Przeczytaj również: Oto, co szykuje Polakom Ministerstwo Zdrowia wraz z nadejściem czwartej fali. „Pracodawca będzie mógł wysłać…

Przeczytaj również: WIDEO] Uzbrojeni po zęby Talibowie w afgańskiej telewizji. Prezenter wiadomości był przerażony

Źródło: Tysol

(Visited 6 880 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj