W polskim Sejmie pojawiła się afgańska deputowana, która nie potrafiła ukryć łez przed kamerami. Przedstawiła wyjątkowo smutną perspektywę życia w świecie, w którym rządzą teraz Talibowie.

— Tysiące młodych ludzi żyje w Afganistanie bez nadziei. Mówię to jako kobieta, jako matka, i błagalnie rozkładam ręce z prośbą, abyście udzielili nam pomocy — powiedziała rozżalona Rahima Jami, która zasiada w afgańskiej Izbie Przedstawicieli.

Deputowana jest jedną z tych, które ewakuowano podczas ostatniej misji polskich żołnierzy w Afganistanie. W poniedziałek zjawiła się w Sejmie, by wyrazić głęboką wdzięczność Polsce i żołnierzom RP za pomoc obywatelom Afganistanu w ciągu ostatnich lat.

— Chcę podziękować za 20 lat pomocy, jaką państwo polskie niosło Afgańczykom, za to, że ocaliliście wiele istnień ludzkich. Zabrano nam wszystko, nasze ubrania, domy, nasze życie. Musiałam sobie kupić ubrania, żeby tu do was przyjechać — mówiła ze łzami w oczach Jami.

Parlamentarzystka jest bardzo zaniepokojona losem swojego kraju, w którym dzieje się coraz gorzej. Dodała, że nie rozumie, dlaczego Afganistan dostał się tak błyskawicznie w ręce Talibów.

— Tyle lat ciężko pracowałam, żeby cokolwiek zmienić. Wy także pomagaliście, by zmienić los tych ludzi. Chciałabym zobaczyć jakąkolwiek odpowiedź ze strony NATO — stwierdziła. Nie kryła przy tym rozżalenia, że kilkudziesięcioletni wysiłek został zaprzepaszczony w ciągu jednego miesiąca.

Przeczytaj również:  „To jest celowo, żeby ludzie byli głupi”. Korwin-Mikke nie ma wątpliwości [WIDEO]

— Mówię to jako kobieta, jako matka, i błagalnie rozkładam ręce z prośbą, abyście udzielili nam pomocy. Przepraszam, że tak się wzruszyłam, ale jest mi bardzo ciężko — podsumowała.

Zobacz również: Najnowszy sondaż wyborczy. Rośnie przewaga partii rządzącej nad opozycją

Zobacz również: Lubnauer: PiS w dużym stopniu wygrywa dzięki propagandzie toczonej w kościołach

Źródło: wMeritum.pl, Twitter.com

(Visited 236 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj